Covid-19 Bilgilendirme Rehberi

Otel Asya olarak, kurulduğumuz günden bu yana, otel misafirlerimizin sağlığı ile ilgili bütün gereklilikleri eksiksiz bir şekilde yerine getiriyoruz. Otelimizde kaldığınız süre içerisinde, bu rehberde belirtilen bilgiler doğrultusunda hareket etmenizi; hem kendi sağlığınız hem de sizinle birlikte otelimizde kalan diğer misafirlerimizin ve size hizmet eden çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla uymanızı önemle rica ederiz.

OTELE GİRİŞ İŞLEMLERİNİZ

Giriş işlemleriniz, Resepsiyon görevlilerimiz tarafından; sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Girişte, bagajlarınız uygun bir alana alınıp, dezenfekte edildikten sonra belirlenen kurallar çerçevesinde odalarınıza taşınacaktır. Ayrıca, otelimizde giriş esnasında sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde ateş ölçümü ve el dezenfektan işlemleri de yapılmaktadır.

 

ODANIZ

Odanız dezenfekte özelliği olan ürünlerle temizlenmiştir, bu işlemlerin ardından odanız tarafınıza ‘‘ilk kullanan’’ olarak teslim edilmiştir.

Odanızda bulunan sabun, şampuan, duş jeli gibi ürünler tek kullanımlık olup, sizin dışınızda kimse tarafından kullanılmamaktadır.

Odanızın günlük temizliği personelimiz tarafından maske ve tek kullanımlık eldiven kullanılarak yapılır.

Günlük oda temizliği veya mini barınız için odanıza girilmesini istemiyorsanız bu hizmeti arzu etmediğinizi öncesinde lütfen resepsiyona bildiriniz.

 

ÇALIŞANLARIMIZ

Personelimiz size hizmet ederken sosyal mesafe kurallarını da gözeterek, yerine ve hizmete göre maske eldiven veya yüz siperliği gibi koruyucu malzemeleri kullanmaktadır.

Tüm çalışanlarımız salgın ve hijyen konusunda bilgilendirilmiş olup ayrıca kontrol edilmektedir.

İşletmemizde gıda üretim ve mutfak alanlarında hijyen bariyerleri sterilizasyon cihazları, el ve vücut hijyeni için gerekli alet ve ekipmanlar bulundurulmaktadır.

Mutfakla ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü ekipmanların, tezgah ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanmaktadır.

Odanızın günlük temizliği personelimiz tarafından maske ve tek kullanımlık eldiven kullanılarak yapılmaktadır.

 

KULLANIM ALANLARI

İşletmelerimizin tümünde gıda üretim ve mutfak alanlarında hijyen bariyerleri sterilizasyon cihazları, el ve vücut hijyeni için gerekli alet ve ekipmanlar bulundurulmaktadır. Mutfakla ilişkili alanların, mutfakta kullanılan her türlü

ekipmanların, tezgah ve saklama alanlarının temizlik ve hijyeni düzenli olarak sağlanmaktadır.

Tüm alanların temizliği, yüzeyin niteliğine göre standartlara uygun dezenfeksiyon malzemeleri kullanılarak uygun ve gerekli sıklıkta yapılmakta olup, tüm genel kullanım alanlarında yeterince el dezenfektanı veya antiseptiği bulundurulmaktadır.

Restoranlar, toplantı salonu, lobby, resepsiyon alanı dahil tüm genel kullanım alanları sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenmiş; sosyal mesafeye ilişkin gerekli önlemler alınmış, gerekli işaretlemeler yapılmıştır. Bu alanlara plana uygun kapasiteden daha fazla sayıda misafir kabul edilmeyecektir.

Yiyecek – içecek hizmeti verilen ünitelerimizde masalar arası mesafe 1.5 metre olarak düzenlenmiştir.

YAPMANIZ GEREKENLER

Otel içinde veya otel dışında herhangi bir Covid-19 semptomu veya pozitif test sonucu görülmesi halinde, derhal bize bildirimde bulununuz. Otelde ve otel içindeki hizmet ve otel dışında katılım sağladığınız bir etkinliklerden sonra Covid-19 ve başka salgın hastalıklarla ilgili kendinizde herhangi bir belirti ya da semptom gördüğünüzde bunu derhal otel yönetimine bildirmelisiniz. Böyle bir durumda resepsiyon sizin için sağlık hizmetleri kuruluşları ile iletişime geçerek irtibatınızı sağlayacaktır.

Covid-19 önlemleri kapsamında gerektiği zaman kullanabilmeniz için dezenfektan, maske ve eldiven gibi koruyucu malzemeler resepsiyondan ve oda servisinden günün her saatinde ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Ellerinizi sık sık bol su ve sabunla yıkamanız gerekmektedir. Lavabolara uzak olmanız halinde sizin için hizmet ünitelerimizin bulunduğu yerlere el dezenfektanı cihazları tarafımızca konulmuştur.

Tesis içinde hareket ederken sosyal mesafeyi korumaya azami dikkat ediniz. Otel yönetimi tarafından konulmuş olan işaretlere uyunuz.

Yakın katlar için asansör kullanmak yerine, merdivenleri de kullanabilirsiniz.

Asansörde sizinle birlikte kalmayan başka bir misafir var ise lütfen bir sonraki asansörü bekleyiniz. Asansörleri aynı odada birlikte kaldığınız kişilerle kullanabilirsiniz.

Masalar arasında bırakılan 1.5 metrelik mesafeyi bozmayınız.

Covid-19 dâhil tüm bulaşıcı hastalıklarla ilgili bulgu, bilgi, semptomları gizlemeniz ve otel yönetimine haber vermemeniz ya da önlemlere uymamanız halinde yasal yükümlülüklerinizin olabileceği konusunu tekrar hatırlatırız.

Dikkatle okuduğunuz ve başta kendi sağlığınız olmak üzere, diğer misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlıklarını korumak için uyacağınız tedbirler için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla..